Delegacja monachijska w Krakowie

Delegacja monachijska w Krakowie

Delegacja monachijska w Krakowie

Starosta monachijski Christoph Göbel wraz z delegacją z powiatu monachijskiego gościli w Starostwie Powiatowym w Krakowie.

Podczas tej wizyty partnerzy dzielili się swoimi doświadczeniami i omawiali bieżące zagadnienia dotyczące współpracy. Tym razem wizyta była poświęcona sprawom transportu publicznego i komunikacji. Podczas konferencji zorganizowanej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska, dyskutowano o rozwoju sieci komunikacyjnych obu miast.
Uczestnicy programu mieli także okazję zobaczyć obiekty geotermalne, m.in. ciepłownię geotermalną, obiekty pilotowe i badawcze Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi
i Energią PAN (IGSMiE PAN), a w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A., uczestniczyli w konferencji na temat wykorzystania energii geotermalnej w ciepłownictwie i innych celach na Podhalu.
Dodatkowym punktem programu był wyjazd do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Reprezentanci obu powiatów mieli okazję pomodlić się wspólnie przy Ścianie Śmierci.– Między nami nie ma tematów tabu. Chcemy przezwyciężyć obciążenie trudną, a czasami tragiczną, wspólną historią. To miejsce jest jednym z najodpowiedniejszych – powiedział przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nabagło.
VAP

Close